KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13967575
*
nr 1396 7575
Olle Larsson
(1926-1996), Sverige
Oljemålning, Olle Larsson, komposition, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 63x76 cm
Lars Olov (Olle) Larsson, svensk målare född i Söderhamn 1926, död 1996 i Stockholm .
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2021
kl 18:53:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/5 15:20:53
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Olle Larsson
Lars Olov (Olle) Larsson, svensk målare född i Söderhamn 1926, död 1996 i Stockholm .
Läs mer om Olle Larsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar olle larsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37
*
Olle Larsson
Lars Olov (Olle) Larsson, svensk målare född i Söderhamn 1926, död 1996 i Stockholm .
Läs mer om Olle Larsson
nr 1396 7575
Olle Larsson
(1926-1996), Sverige
Oljemålning, Olle Larsson, komposition, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 63x76 cm
Lars Olov (Olle) Larsson, svensk målare född i Söderhamn 1926, död 1996 i Stockholm .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/5 15:20:53 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Olle Larsson
Lars Olov (Olle) Larsson, svensk mÃ¥lare född i Söderhamn 1926, död 1996 i Stockholm .Läs mer om Olle Larsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar olle larsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37